Ви тут:
Суспільство Україна 

Збройні Сили отримали унікальні комплекси перевірки якості продуктів харчування

Вчора, у Києві, за участю Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака відбулась передача Збройним Силам України унікального мобільного комплексу перевірки якості продуктів харчування. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

“Ми закупили перші три мобільні комплекси, які забезпечать швидке, від 45 хвилин до однієї доби визначення якості харчування, — зазначив Міністр оборони. — Це найкращі мобільні лабораторії, які будуть перевіряти якість харчування особового складу”.

За словами Степана Полторака, два комплекси найближчим часом вирушать в район проведення Операції об’єднаних сил для перевірки якості харчування особового складу, залученого до проведення операції, а одна буде працювати в тилу — на базах, складах, сховищах, а також у пунктах постійної дислокації військових частин.

Як повідомив начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України полковник Дмитро Марченко, кожен з цих комплексів складається з двох лабораторій — бактеріологічної та ветеринарно-санітарної експертизи. Обладнання здатне визначати якість продуктів харчування та їх відповідність встановленим стандартам та нормам.

“Це поки що єдині в країні лабораторії, і наразі наявні вони лише в Міністерстві оборони. Закупівля цих унікальних комплексів проведена за результатами торгів”, — зазначив офіцер.

Він розповів також, що час розгортання комплексу складає менше 30 хвилин. Обладнання, яке відповідає стандартам НАТО, може працювати автономно упродовж 5 діб. Такий термін роботи забезпечує генераторна установка. Також мобільні лабораторії обладнані холодильниками, кондиціонерами, обігрівачами та іншим обладнанням, яке забезпечує мобільність їх роботи.

Комплекс може оперативно вирушити у будь-яке місце, та проводити випробування. Раніше така процедура займала певний час через те, що потрібно було передавати відібрані зразки продуктів до стаціонарних лабораторій.