Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

З 25 серпня заборонено ловити раків, — Полтавський рибоохоронний патруль

З кінця серпня настає заборона на добування раків у Полтавській області. Це пов’язано з періодом їх другої линьки. У Полтавському рибоохоронному патрулі розповіли, яке покарання чекає на порушників та як дозволяється ловити раків після закінчення періоду линьки.

Що таке линька раків?

Протягом цього періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє — раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів. Адже тоді вони стають малорухливими.

В українських правилах любительського і промислового рибальства окремим пунктом йде заборона на лов раків. Крім весняної заборони, в деяких областях лов раків заборонено також і в літньо-осінній період, а нещодавно з`явилась і зимова заборона, — розповіла очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич. 

Нереститься рак навесні, але сам процес появи потомства і зміцнення панцира, розтягнутий у часі до початку літа. Оскільки все залежить від температури води.

Тому встановлені терміни заборони на лов (добування) раків, у зв’язку з їх линькою:

  • у період виношування ікри та першої линьки: з 1 квітня по 30 червня
  • у період другої линьки: з 25 серпня по 30 вересня.

Яке покарання чекає на порушників?

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.85 КУпАП, що становить 170 грн. Так і за ч.4 ст.85 КУпАП — штраф від 34 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ — незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Закликаю громадян бути відповідальними і дотримуватися заборони на вилов раків. А після закінчення цього періоду — не ігнорувати правила лову раків. Адже у разі їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Як правильно ловити раків?

Є чітко встановлені правила ловлі раків, які чинні після закінчення періоду їх линьки. Це заборона вилову раків з використанням ліхтарика та у нічний час, який починається за годину до заходу та триває до сходу сонця.

Також потрібно пам’ятати, що одній людині на водоймах загального користування дозволяється ловити до 30-ти раків. На приватних ставках, де розводять рибу, можна ловити до 50-ти штук раків. А мінімальний розмір осіб, яких можна відловлювати, — 10 см.

У разі виявлення порушення, ви можете повідомити про це. Телефонуйте на гарячу лінію патруля Полтавщини: 050-747-25-79, ‎096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль

Система Orphus Поделиться на fb