Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як відтепер оформляти дітей до дитсадка та школи: поради голови Спілки педіатрів Полтавщини

Експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА за напрямом «Педіатрія», голова Спілки педіатрів Полтавщини Світлана Писаренко відповіла на запитання щодо нового порядку оформлення дітей до дитячого садка та школи.

Наближається новий навчальний рік і перед батьками постає питання щодо оформлення медичної документації для дитячого садка/школи. В поточному році відбулись певні зміни в оформленні медичної документації. Які саме?

– Міністерство охорони здоров’я України в цьому році відмінило форму 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу)».

Для оформлення в дитсадок батькам достатньо привести дитину до педіатра чи сімейного лікаря для проходження медогляду. Медичний огляд у спеціалістів вузького профілю та здавання загальнольноклінічних аналізів – лише за бажанням батьків.

При цьому педіатр або сімейний лікар виписує довідку довільної форми, де зазначаються прізвище, ім’я та по-батькові дитини, дата народження, адреса проживання, факт того, що дитина здорова і може відвідувати дошкільний заклад. У випадку, якщо дитина має хронічне захворювання, то, за умови згоди одного з батьків чи законного представника дитини, в довідці здійснюється відповідний запис.

Також видається копія довідки форми 063/о (Карта профілактичних щеплень)

– А як щодо обстежень дитини перед її вступом до школи?

– Перед оформленням до школи дитина має пройти огляд низки фахівців: ендокринолога, ортопеда, хірурга, отоларинголога, офтальмолога, логопеда, невролога, стоматолога та психіатра. Також необхідно здати загальний аналіз крові та сечі.

За результатами огляду сімейний лікар чи педіатр оформляє довідку 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Також для оформлення до школи видається копія довідки форми 063/о (Карта профілактичних щеплень).

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА