Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Як покращити обмін речовин: 5 корисних способів

Повільний метаболізм ускладнює схуднення, та обмін речовин можна пришвидшити.
Для цього варто робити фізичні вправи і не контролювати своє харчування, повідомляє Еспресо.

Виконуйте фізичні вправи

Збільшуючи м’язову масу, ви можете прискорити ваш основний обмін речовин, що, в свою чергу, дозволить організму спалювати більше калорій протягом дня.

Для цього потрібно піднімати вагу, використовуючи тренажерне обладнання або робити віджимання і присідання. Поєднуйте їх із аеробними вправами: бігом, велосипедом або плаванням.

Важливість ВIIT

ВIIT – короткі інтенсивні тренувальні періоди, які змінюються менш інтенсивними періодами відновлення. Приклад ВІІТ – це чергування 20-секундних спринтів з 60-секундною ходьбою в швидкому темпі протягом 10 хвилин. Цю тренувальну стратегію застосовують як в аеробному (кардіо), так і в анаеробному (силовому) видах тренінгу.

Інтервали високої інтенсивності в ВIIT змушують ваше тіло використовувати ще більше енергії.

Їжте часто

Якщо ви надто довго не їсте, рівень цукру в крові знижується, що, в свою чергу, призводить до втоми та більш повільного обміну речовин.

Частіше харчування допоможе вашій травній системі бути більш активною протягом тривалого періоду часу, що допоможе покращити обмін речовин. Кілька горіхів або декілька фруктів кожні пару годин буде достатньо.

Крім того, часте харчування знижує апетит, що дозволяє краще контролювати порції їжі.

Додайте перець до своїх страв

Гостра їжа, така як чилі або кайенький перець, містить речовину під назвою капсаїцин. Цей компонент є причиною того, чому ви пітнієте під час споживання гострих продуктів.

Капсаїцин може зменшити кількість жиру в організмі. Часткове споживання гострої їжі може допомогти з втратою ваги та спалюванням жиру.

Пам’ятайте про важливість білків

Травна система потребує більше часу і енергії, щоб розщепити та поглинути продукти з високим вмістом білка. Фактично, тілу потрібно спалити 20-30% калорій, яке воно отримує від білків, щоб поглинути їх.

З іншого боку, вуглеводи вимагають лише 5-15% споживаної енергії для поглинання. Але продукти, у яких багато вуглеводів, зберігаються в тілі у вигляді жиру, тоді як білки використовують для створення м’язової маси.