Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

«Вдосконалено процедуру контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», – Дар`я Бриндак

Окрему увагу слід звернути на  зміни, які внесені Законом України від 6.10.2016 № 1666-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності” (Антирейдерський закон), до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (зі змінами та доповненнями) та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 (зі змінами та доповненнями).

Завдяки внесеним змінам повноваження Міністерства юстиції України (далі – Мін’юст) значно розширено, а повноваження територіальних органів Мін’юсту, навпаки, звужено: виключені повноваження здійснювати контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації, що регламентовано статтею 8 Закону № 1952-IV та статтею 5 Закону № 755-IV.

Також затверджено Порядок здійснення контролю у сфері державної реєстрації від 21.12.2016 № 990, яким визначено процедуру здійснення Мін’юстом відповідно до Закону № 1952-IV і Закону № 755-IV контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Також Порядком передбачено, що контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації здійснюється шляхом розгляду скарг, поданих відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, і обґрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту, а також моніторингу реєстраційних дій в реєстрах.

Згідно пункту третього Порядку розгляд скарг здійснюється у строки, встановлені Законом України “Про звернення громадян”.

Розгляд обґрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту здійснюється у строк, що не перевищує 20 робочих днів.

Пунктом четвертим Порядку визначено критерії проведення моніторингу реєстраційних на підставі відомостей реєстрів за допомогою програмних засобів їх ведення.

В.о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак