Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство 

Прокуратурі вдалося повернути Гребінківський елеватор вартістю понад 100 млн гривень

Прокуратура Полтавської області  принципово відреагувала на порушення вимог чинного законодавства у сфері використання державного майна – наразі з незаконної власності реально повернуто майновий комплекс Гребінківського елеватору площею 19 тисяч м² та вартістю понад 100 млн грн

Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Так, прокуратура Полтавської області вивчила стан законності у сфері захисту державної власності, у тому числі щодо вибуття майна із власності держави шляхом приватизації або корпоратизації об’єктів нерухомого майна.

Було встановлено, що у 2012 році виконавчим комітетом Гребінківської міської ради Полтавської області одному з приватних акціонерних товариств видано свідоцтва про право приватної власності на майновий комплекс Гребінківського елеватору загальною площею 19 тисяч м², вартістю понад 100 млн грн.

Втім, вказані дії відбулися із порушенням вимог чинного законодавства, оскільки рішення прийняте із перевищенням повноважень за відсутності рішення власника про зміну правового статусу майна.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура Полтавської області звернулась до суду із позовними вимогами визнати недійсним та скасувати рішення виконавчого комітету Гребінківської міської ради, а також право приватної власності на майновий комплекс. Судом апеляційної інстанції позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі.

На даний час у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно скасовано право приватної власності.

Таким чином, за активної та принципової позиції прокуратури Полтавської області державі повернуто майно вартістю понад 100 млн грн.