Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

В українських школах по-новому формуватимуть групи подовженого дня

Для всіх шкіл України запроваджений новий порядок створення груп подовженого дня, повідомляють на сайті МОН.

Головні новації – передбачені кращі умови для дітей та  можливість відкривати інклюзивні групи (інклюзивні та спеціальні групи створюють за заявою батьків чи інших законних представників дітей).

Якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років. Така зміна дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей, враховуючи їхні індивідуальні психологічні відмінності та фізичний розвиток. Водночас у школах, розташованих в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення шкільним автобусом, групи можна утворювати для учнів різного віку.

Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Режим їх роботи повинен включати прогулянки на відкритому повітрі тривалістю не менш як півтори години для учнів початкових класів; харчування тривалістю не менш як 30 хвилин; фізкультхвилинки та гімнастику для очей через кожні 15 хвилин заняття для учнів початкових класів тощо.

Рішення про створення та роботу груп подовженого дня приймають засновники шкіл за письмовими зверненнями батьків чи інших законних представників учнів. Для цього в школі також має бути відповідна матеріально-технічна база та умови для харчування. Для першокласників можуть створювати умови для сну.

Зараховувати дітей до груп можна протягом всього навчального року.

Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Меншу граничну кількість учнів в групі може встановити керівник школи, погодивши це рішення із засновником.