Ви тут:
Екологія Суспільство Україна 

В Україні загинули дерева на площі 400 тисяч гектарів

Осередки масового всихання дерев охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську і Чернігівську області.

Площа всихання дерев в Україні становить уже майже 400 тисяч гектарів. Про це повідомляє Кореспондент з посиланням на прес-службу Державного агентства лісових ресурсів України.

Зазначено, що осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватися по всій території України.

 

“Станом на сьогодні загальна площа усихання становить 395,4 тис. га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тис. га, що вже перевищує річні показники минулого року”, – йдеться в повідомленні.

 

За даними відомства, всихання ялинників у Карпатському регіоні існує давно, але залишається актуальним і сьогодні. Незважаючи на всі зусилля лісівників, на площі близько 30 тис. га цей процес має негативну тенденцію до зростання.

 

“У травні цього року ми фіксували всихання на площі близько 350 тис. гектарів, до серпня вона збільшилася майже на 50 тис. гектарів. Біологічна пожежа поширюється геометричною прогресією”, – зазначив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Як зазначили у відомстві, в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов’язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і зменшується кількість опадів, тому знижується рівень ґрунтових вод. У зв’язку з цим дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами.

Зокрема, поширений в Україні верховий короїд знищує дерево під корою, воно починає синіти зверху вниз.