Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні планують побудувати новий вантажний коридор до Європи

“Укрзалізниця” має намір побудувати контейнерний термінал на станції Ковель (Волинська область) і вважає перспективним будівництво термінального комплексу на станції Чоп (Закарпатська область) для використання з метою вантажного перевезення між Україною та Європою. Про це повідомили у прес-службі “Укрзалізниці”.

Ковель – це ключова точка на залізничній мапі, модернізація інфраструктури якої дасть змогу створити новий транзитний коридор, що стане конкурентом переходу Брест – Малашевичи. Наразі Укрзалізниця розпочала пошук партнерів для будівництва контейнерного терміналу на станції Ковель, – зауважив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова.

Він також зазначив, що вже сьогодні спостерігається стрімке зростання вантажопотоку між Європейським Союзом та Україною, тому Укрзалізниця реагує на цю тенденцію та розвиває нові вантажні маршрути.

За його словами, перспективним є утворення термінальних комплексів на станції Чоп, де будуть оброблятися вантажі, що прямують до центральної та північної Європи.

«Ми розглядаємо декілька механізмів взаємодії з потенційними партнерами. Зокрема, це створення спільного підприємства, в якому Укрзалізниця стане учасником за рахунок внесення земельної ділянки або довгострокова концесія земельної ділянки під будівництво терміналу», – додав керівник Укрзалізниці.

Окрім цього, він повідомив Прем’єр-міністру України, що Укрзалізниця планує у 2020 році завершити електрифікацію дільниці Ковель – Ізов. Наразі вже виконано техніко-економічне обґрунтування проекту електрифікації та є позитивний експертний висновок. Найближчим часом Укрзалізниця розробить проект електрифікації та надасть його на розгляд і затвердження уряду.

«Електрифікація цієї ділянки, крім зменшення експлуатаційних витрат, сприятиме скороченню терміну доставки вантажів, збільшенню маси вантажних поїздів та спрощенню технології організації залізничного руху», – розповів Євген Кравцов.

Він зауважив, що після завершення електрифікації цієї дільниці виникне потреба в придбанні нових вантажних електропоїздів змінного струму.

«Укрзалізниця вже зараз вивчає ринок виробників такого рухомого складу та планує придбати його вже наступного року. Також обов’язково будемо ставити умову локалізації відповідного виробництва в Україні», – додав керівник Укрзалізниці.