Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Оржицькому районі планують будівництво першого в області малого групового будинку для дітей окремих категорій

Учора заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий провів нараду з питань використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. Обсяг субвенції обласному бюджету цього року становить 17 мільйонів 667 тисяч гривень.

Під час наради обговорили питання будівництва малого групового будинку в Оржицькому районі, повідомляють у Полтавській ОДА.

Діти, які не мають батьків, живуть без найціннішого. Тому ми повинні створювати для них комфортні умови. Державний бюджет надає місцевим субвенції для забезпечення таких дітей житлом. Першими у Полтавській області виявили бажання виділили землю та побудувати такий об’єкт у Оржицькому районі. Побудова будинків сімейного типу та малих групових будинків активно впроваджується по Україні. Наша область теж матиме такі проекти. Я сам батько, тому знаю, наскільки важливо, щоб у дитини була сім’я. Або умови, максимально наближені до родинних. І ми працюватимемо, щоб їх створити., – зазначив Роман Товстий.

Такий заклад соціального захисту призначений для тривалого (стаціонарного) перебування до 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема й дітей з інвалідністю, в умовах, наближених до сімейних.

Загалом, за попередніми даними, в поточному році кошти зазначеної субвенції планується використати ще й на придбання приміщень для дитячих будинків сімейного типу (з подальшим влаштуванням до них дітей із закладів інституційного догляду і виховання), соціального житла, житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 липня 2018 року №640 було створено комісію щодо використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа для прийняття рішень щодо визначення напрямів і об’єктів, на які буде спрямовано субвенцію.

Комісія з 05.09.2018 протягом десяти календарних днів (по 14.09.2018 включно) прийматиме пропозиції й документи райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом і перспективним планом формування територій громад, щодо обсягу субвенції за напрямами, визначеними вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877 зі змінами.