Ви тут:
Суспільство Україна 

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові порушення з боку збройних формувань Російської Федерації

Упродовж минулої доби збройні формування Російської Федерації 30 разів порушували режим припинення вогню 5 з яких з застосування важкого озброєння, яке заборонено Мінськими домовленостями. Зокрема застосовувались реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град», 82-мм та 120-мм міномети з загальною кількістю витрачених боєприпасів 42 шт.

Відповідно звіту СММ ОБСЄ, опублікованому 16 серпня 2018 року, зафіксовано порушення умов зберігання озброєння, зокрема:

в районі Круглик виявлено 30 танків (невстановленого типу);

в районі Шимшинівка виявлено 5 танків (невстановленого типу), 7 ймовірно самохідних гаубиць (або мінометів) і 1 буксирувану гаубицю (або міномет);

в районі Мирний 23 танки (невстановленого типу) і 25 одиниць буксируваної артилерії (невстановленого типу).

В постійних місцях зберігання важкого озброєння на тимчасово окупованій території Луганської області спостерігачі зафіксували факт відсутності 7 одиниць причіпних гаубиць Д-30 калібром 122 мм.

Збройні формування Російської Федерації продовжують чинити перешкоди роботі патрулів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях. За минулу добу збройні формування Російської Федерації 2 рази відмовили патрулям Місії у доступі та пересуванні.

Зокрема на блокпості біля Заїченко бойовики зупинили патруль СММ ОБСЄ та не дозволили спостерігачам проїхати до Пікузи, звідки на адресу СММ ОБСЄ надійшло повідомлення про жертви серед цивільного населення. Таким чином, окупаційна адміністрація, повідомляючи міжнародним спостерігачам про, нібито, обстріли з боку Збройних Сил України, зовсім не квапиться продемонструвати наслідки цих, ймовірно, фейкових обстрілів, навіть, якщо йдеться про постраждалих громадян.

Крім того, в районі Березівське зі стрілецької зброї було обстріляно БПЛА СММ ОБСЄ, а в районах Новопелагіївка та Харцизьк БПЛА Місії попав під вплив радіоелектронних перешкод.

Упродовж 16 серпня 2018 року СЦКК спільно з СММ ОБСЄ здійснювали координацію та супроводження виконання ремонтно-відновлювальних робіт у Луганській та Донецькій областях, а саме:

Станиця Луганська – виконання ремонтних робіт на розподільчій мережі водогону смт Станиця Луганська;

Артема – проведення аварійно-відновлювальних робіт на лініях електропередач Петрівського водозабору;

Новотошківське – огляд водогону Попаснянського районного водоканалу;

на ділянці Попасна – Золоте-3 – проведення огляду та ремонтно-відновлювальних робіт Попаснянського районного водоканалу;

Авдіївка – проведення ремонтно-відновлювальних робіт дахів будинків мешканців;

Авдіївка – забезпечення функціонування Донецької фільтрувальної станції;
Золоте-5 – монтаж нової ділянки водогону;

Обозне – проведення аварійно-відновлювальних робіт Петрівської насосної станції;

Гольмівське – проведення ремонтно-відновлювальних робіт електромережі на підстанції «Доломіт 110/6кВ».

Забезпечено супроводження і діяльність патрулів СММ ОБСЄ та застосування БПЛА СММ ОБСЄ в районі проведення операції об’єднаних сил.

СЦКК й надалі здійснюватиме взаємодію зі СММ ОБСЄ та інформуватиме про результати моніторингу дотримання Мінських домовленостей та координацію супроводження ремонтно-відновлювальних робіт.