Ви тут:
Суспільство Україна 

У Стамбулі українці просять Вселенського патріарха надати Україні Томос про автокефалію

У Стамбулі зібрались українці, які просять Вселенського патріарха Варфоломія надати Томос на створення на української помісної церкви. Про це повідомляє телеканал “Прямий“.

“Поблизу церкви Святого Георгія, офіційної резиденції Вселенського патріарха Варфоломія, сьогодні, 31 серпня, зібрались українські віряни. Адже саме тут, без перебільшення, цими днями вирішуватиметься доля України. Завтра, 1 вересня, у резиденції Варфоломія зберуться архієреї усього православного світу та розглядатимуть українське питання: чи надавати Томос українській православній церкві”, – йдеться у повідомленні.

Напередодні цієї важливої події сюди приїжджає московський патріарх Кирило. Вже відомо, що літак московської патріархії приземлився у Стамбулі, але достеменно не відомо, чи прибув сам Кирило. Учора в Стамбулі бачили його заступника Іларіона. Деякі експерти сходяться на думці що це буде остання спроба московського патріархату схилити Варфоломія на свій бік, аби запобігти наданню Томосу українській православній церкві.