Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У продуктах харчування в колонії на Полтавщині виявили небезпечний збудник, що може призвести до смерті

Прокуратурою Полтавської області у діяльності «Машівської виправної колонії №9» виявили небезпечний збудник в продуктах харчування, який може призвести до летального випадку – за невідкладного реагування прокуратури відкрито кримінальне провадження.

Прокуратура Полтавської області із залученням фахівців регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби здійснила перевірку у державній установі «Машівська виправна колонія №9»  щодо забезпечення конституційних прав засуджених осіб на належне харчування. Про це повідомили у прокуратурі Полтавщини.

За результатами проведених санітарно-мікробіологічних досліджень щодо відповідності м’яса птиці вимогам ДСТУ, у зразках курячого м’яса виявлено збудник «Listeria monocytogenes», який може призвести до захворювання на лістеріоз від якого в Україні зафіксовано перший летальний випадок.

За невідкладного реагування прокуратури Полтавської області за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Окрім цього, прокуратурою внесено вказівку керівнику виправної установи про заборону використання такого м’яса (560 кг замороженої курятини).

Нагадаємо, аналогічні порушення виявлено прокуратурою області у діяльності чотирьох державних установ –  «Божковська виправна колонія №16», «Крюковська виправна колонія №29», «Полтавська виправна колонія №64» та «Надержинщинська виправна колонія №65».

Досудові розслідування тривають.

Робота на вказаному напрямі перебуває під постійним контролем керівництва регіональної прокуратури.