Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтавський міський пологовий будинок придбали нову лапароскопічну апаратуру (ФОТО)

Міський клінічний пологовий будинок, який сьогодні обслуговує жіноче населення не лише Полтави, але й Диканського, Машівського та Котелевського районів області, поповнив свою матеріальну базу новою лапароскопічною апаратурою. Обладнання для проведення малоінвазивних оперативних втручань придбали за кошти міського бюджету.

Сьогодні міський голова Олександр Мамай відвідав з робочим візитом міський клінічний пологовий будинок. Очільник міста поспілкувався з працівниками закладу, оглянув приміщення та нову апаратуру, яку нещодавно придбали.

Щорічно в закладі відбувається близько 3000 пологів, а жіноча консультація пологового будинку забезпечує амбулаторно-поліклінічну допомогу більш як 52 тисячам жінкам. Так, з метою надання спеціалізованої медичної допомоги високого рівня, було закуплено лапароскопічну апаратуру. На це з міського бюджету було спрямовано 3 мільйони гривень.

Завідуючий відділенням гінекології міського клінічного пологового будинку Ярослав Пальоха зауважив, що придбання такого обладнання забезпечить можливість надавати ургентну та планову гінекологічну допомогу на більш сучасному рівні:

– Завдяки цьому обладнанню ми можемо виконувати операції через мінімальний розтин: 0,5-1 см. Зображення на екрані збільшується у 20 разів, завдяки чому ми можемо бачити найменші судинки, спайки. Окрім того, зменшується час перебування жінки в лікарні. Якщо при проведенні традиційної операції пацієнтка знаходиться на стаціонарі від 5 до 7 днів, то завдяки цьому обладнанню її перебування в лікарні зменшується до 2-3 днів.

Аби забезпечити майбутнім та уже мамам, а також їхнім діткам комфортні умови, в пологовому будинку активно проводяться й ремонтні роботи.

– Пологовий будинок – це те місце, де кожну дитину зустрічає світ. Тому умови тут мають бути якнайкращими, – зауважив міський голова Олександр Мамай. – За останні 3 роки пологовий будинок отримав з бюджету міста понад 21 мільйон гривень для проведення ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної бази. Тут проведений капітальний ремонт ліфтового господарства, монтаж та запуск пожежної сигналізації. Закуплені 2 стерилізатори. З метою теплозбереження в пологовому будинку проведена повна заміна дверних та віконних блоків.

На даний час в пологовому будинку проводиться ремонт м’якої покрівлі споруд, на що із міського бюджету виділено 1 мільйон гривень. У найближчих планах – повна заміна прального обладнання з дезкамерою на загальну суму 516 тисяч гривень. Окрім того, заплановано придбання гістероскопу для відділення гінекології; завершення ремонтних робіт відділення інтенсивної терапії новонароджених з подальшим оснащенням необхідною сучасною апаратурою.