Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській бібліотеці вшанували українських письменників, які стали жертвами сталінських репресій

У Полтавській міській бібліотеці-філіалі №2 (мікрорайон Поділ) представили для перегляду добірку літератури під назвою «З порогу смерті… Письменники України  – жертви сталінських репресій». Бібліотекарі влаштували цей перегляд, щоб нагадати, якою ціною здобувалася наша Незалежність, і спонукати відвідувачів бібліотеки прочитати (або  ще раз перечитати) твори класиків української літератури, які постраждали від сталінського режиму.

До уваги читачів – п’єси, сатиричні оповідання та сатирично-гумористична повість Олександра Ковіньки, вибрані твори Миколи Хвильового, поезії Миколи Вороного, новели Григорія Косинки, п’єси Миколи Куліша. Привертають увагу твори Бориса Антоненка-Давидовича «На довгій ниві», Валер’яна Підмогильного «Невеличка драма» та ін.

На чільному місці книга, яка дала назву перегляду: «З порогу смерті… Письменники України  – жертви сталінських репресій». На особливу увагу заслуговує видання-дослідження «Розстріляна муза» про репресованих письменників, автор якого – Яр Славутич. У цій книзі йдеться, зокрема, і про мученика через його любов до України і прагнення історичної справедливості Василя Стуса.

На превеликий жаль, багато справжніх майстрів пера, які любили свою Україну, постраждали від сталінського режиму… На цьому наголосили бібліотекарі, організувавши перегляд творів цих письменників.

Наталя Вишневська