Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вперше нагородили лауреатів премії імені Феодосія Рогового (ФОТО)

Сьогодні, 27 серпня, у 93-і роковини з дня народження письменника Феодосія Рогового нагородили перших лауреатів однойменної премії Полтавської обласної ради. Урочистості пройшли у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.

Це щорічна премія. Вона має дві номінації: «Сучасна проза» та «Громадська активність». У першій номінації лауреатом став письменник Сергій Осока за збірку оповідань «Нічні купання в серпні».

«Я цю книжку прочитав кілька разів. Не кожен прозаїк може відтворити національний характер. Сергієві це вдалося. Але не тільки характер, а й світогляд. А це важче. Коли письменник знаходиться на рівні відтворення національного світогляду, тоді літературознавець має повне право говорити, що цей прозаїк талановитий. Отож у нас у Полтаві живе і працює справді талановитий письменник, який у своїх прозових творах показав національний світогляд українців», – зазначив літературознавець Олексій Неживий.

«Мати такого письменника, як Феодосій Роговий, і не пошанувати його – непрощений гріх. Тому й заснували цю премію. Лауреати дуже гідні. У нас, на Полтавщині, виникає тріада: Григір Тютюнник, Феодосій Роговий і Сергій Осока. Це своєрідний неореалізм. Ми всі переживали негаразди. Але так передати, як це робили автори, не зможе зробити ніхто. Це дуже складно. Особливістю Сергія Осоки є автобіографізм», – запевнила завідувач кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г.Короленка Віра Мелешко.

У номінації «Громадська діяльність» лауреатом став син Феодосія Рогового Юрій Роговий за популяризацію творчого доробку свого батька. Відзнаку отримувала дружина Лариса Рогова.

Заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, вітаючи лауретів, зазначив, що дуже приємно проводити нагородження в стінах рідної альма-матер.

Сам же Сергій Осока зауважив, що поруч з відомими письменниками, йому теж випало відтворювати той світ, передовсім сільський, якого вже немає.

«Я йшов на нагородження, доїхав громадським транспортом, йшов сквером, так само як ходив свого часу на навчання. Дивлюсь, у сквері дещо змінилось, двері в новому корпусі змінились, на місці Галереї мистецтв колись були старі будиночки, яких більше ніколи не буде. Як і Григору Тютюннику, як і Феодосію Роговому, можливо, і мені випало перенести на папір той світ, якого вже немає».

Система Orphus Поделиться на fb