Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку 80-річної вишивальниці Валентини Башти

Днями полтавська вишивальниця Валентина Башта відсвяткувала свій 80-річний ювілей. З цієї нагоди працівники Полтавської міської бібліотеки-філіалу №2 влаштували в читальній залі виставку вишитих нею картин.

Ювілярка – постійна відвідувачка бібліотеки-філіалу №2, поряд з якою мешкає. Не раз у тут відбувалися виставки вишитих Валентиною Яківною чоловічих сорочок, рушників, серветок, картин.

Вишивальниця родом з Полтавщини, хоча тривалий час, аж до виходу на пенсію, працювала за фахом на Півночі, в нафтогазовидобувній галузі. Повернулася в Полтаву, коли тут почали активно відроджуватися національні традиції і багато людей захопилося вишиванням та іншими народними промислами. Ось тоді Валентина Яківна опанувала і дуже полюбила мистецтво вишивки.

На виставці в бібліотеці є вишитий нею великий портрет Миколи Гоголя, а також картина української ночі, що дуже нагадує описану видатним письменником Різдвяну ніч.

Представлена також вишита майстринею ікона Сина Божого Ісуса Христа. Під ликом Спасителя Валентина Яківна вишила слова: “Боже, храни Україну!”

Вишиті Валентиною Баштою картини розповідають і про українську старовину, символами якої є білі хатини під солом’яними стріхами, віз із дерева, кінь біля воза тощо, і про сучасні пріоритети українців. На картині під назвою «Героям слава!», яку авторка позначила своїми ініціалами, зображений Герб України,  пара лелек у гнізді – символ прагнення до миру, і великі грона калини.

Є на виставці вишитий віночок, зображені руками вишивальниці качечки біля ставка, соняшники… Валентина Башта представила навіть українську пісню з давнини, вишивши диптих зі словами «У сусіда хата біла», «У сусіда жінка мила».

Тематика ювілейної виставки вишивальниці Валентини Башти дуже різнопланова. У експозиції є навіть зображення двох циркових музикантів… Однак майже всі роботи присвячені виключно Україні, рідній Полтавщині, мають глибоко національний характер.

 Наталія Жовнір

Фото автора