Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві нагородили переможців журналістського конкурсу

У приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбулося урочисте нагородження журналістів — переможців першого обласного конкурсу «Слово до слова», організованого Полтавською обласною організацією НСЖУ до Дня журналіста України. Голова обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський привітав учасників і розповів про історію виникнення конкурсу.

«Ідея виникла на засіданні правління обласної організації Спілки. Ми хотіли стимулювати журналістів до професійного розвитку, самовдосконалення. Як бачимо, головний підсумок — є творче змагання серед медіа-спільноти, і бажання вдосконалювати свою фахову майстерність».

Переможців визначали серед більш, як 30-ти учасників у 2-х номінаціях — “Теле-радіо журналістика” і “Друковані ЗМІ”.

«Було досить складно визначитися, адже всі роботи різножанрові й досить професійні», – зізнається Євген Лопушинський.

У номінації теле- та радіосюжетів перемогла журналістка Полтавської філії ПАТ НСТУ Олена Ляшенко. Друге місце — також за «лтавівцями» — оцінка робіт Ігора Ізотова лише на соті долі менша від Олениних. «Бронза» — також у молодої й перспективної тележурналістки зі студії «Місто» Анни Ружін.

Серед газетярів журі віддало перемогу журналістці й редактору «Козельщинських вістей” Надії Литвин. Друге місце — у завідуючої відділом молодіжного та культурно-мистецького життя газети «Лубенщина» Юлії Антонець.

«Хоча я «універсальний» журналіст, подала на конкурс роботи, які на перший погляд не асоціюються з класичною журналістикою: розповіді про життя, людські долі. Мабуть, зараз це й цікавить читача, який уже втомився від негативу», — говорить Юлія.

Третє місце посіла завідуюча відділом літературного редагування Глобинської районної газети «Зоря Придніпров’я» Ірина Коваленко.

Спеціальну відзнаку отримала в. о. заступника редактора Лохвицької районної газети «Зоря» Ліна Яковенко. Також спеціальною відзнакою нагородили творчий колектив радіопередачі «Медіа-дітки» та редакцію газети «ОЦЕВУМ Times» гуртка «Юний журналіст» Полтавського центру естетичного виховання учнівської молоді. Останнім вручили ще й солодощі.

«Наш гурток об’єднує дітей 10–11 класу, у нас є відеокамера, диктофони, є своя газета, свій сайт… Цього року нам виповнюється 10 років, і цьому і присвячена радіопередача — як ми змінюємось», — розповіла керівник зразкового ходожнього колективу гуртка «Юний журналіст» Ірина Синягівська.

Нині триває прийом заявок ще на один творчий конкурс — кращих журналістських розслідувань премії ім. Олександра Кулика. Роботи можна надсилати до 1 вересня: у форматі ПДФ — друковані статті, посилання у YouTube на теле- й радіопередачі, оприлюднені з вересня минулого року по вересень нинішнього на електронну пошту spoltava17@ukr.net з поміткою «На конкурс журналістських розслідувань премії ім. Олександра Кулика».