Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві до Дня Незалежності сформували «живий тризуб»

У Полтаві з нагоди Дня Незалежності влаштували патріотичний флешмоб: кількасот полтавців зібралися на площі біля Полтавської ОДА, щоб утворити «живий тризуб». Люди були переважно вбрані у вишиванки, приходили цілими родинами. Акцію, організовану міською оргаізацією ВО “Свобода”, відвідали народний депутат України Юрій Бублик, заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, депутати облради Руслан Рогов, Сергій Шевчук, Петро Ворона, активісти «Просвіти», НСОУ «Пласт», ОУН інших  громадських об’єднань.

Один з організаторів та ініціатор заходу, депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук розповів, що традицію «живого тризуба» запозичили у Івано-Франківщини та Тернопільщини.   

«Перший «живий тризуб» ми тут зробили у 2011-му році. Нас не пускали в адміністрацію, тож усі присіли і зі сходинок це зняли, хоча вийшло й не дуже схоже на тризуб, але початок традиції поклали. У  2012-13 роках драбину доводилося ставити, прив’язували камеру, і таким чином знімали. В 14-му році нас вперше запустили в ОДА і дозволили познімати звідти. Наступні роки знімаємо вже квадрокоптером», – згадує він.

На початку присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за Незалежність. Далі учасники вишикувалися по намічених лініях і сформували «живий тризуб», який цього разу вийшов кольоровим, адже кожен тримав у руках аркуш синього чи жовтого кольору.

«Це вже традиція. Ми просто  анонсували у Фейсбуку, а люди самі йдуть, знають,  що на День Незалежості о 12-й годині буде «живий тризуб» . Це більше ідентифікаторська акція, люди ідентифікуються в момент війни. Зараз важливо розуміти, що тут, в Полтаві, були і будуть українці, тут не буде інших гербів чи прапорів, а тільки тризуб», – наголосив Юліан Матвійчук.

Завершилася акція спільним виконанням Гімну України та фото на сходах ОДА.