Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві депутатів місцевих рад вчили викладати основи самоврядування у школах

У рамках “Школи місцевого самоврядування Полтавської обласної Асоціації” розпочався дводенний семінар для депутатів місцевих рад, які згодом викладатимуть основи самоврядування для учнів шкіл області.

У відкритті семінару взяли участь заступник керуючого справами-начальник відділу оргзабезпечення діяльності облради Володимир Глушко, представники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, депутати та працівники органів місцевого самоврядування Полтавщини.

“Школу місцевого самоврядування” започаткувала Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування в лютому 2018 року з метою підготовки кадрів для роботи в органах самоврядування, формування нової управлінської еліти, підвищення обізнаності населення, зокрема дітей, про роль та діяльність представницької влади. Щоб не плутали її з виконавчою владою тощо, були активними членами громади”, – розповів виконавчий директор “ПОАОМС” Володимир Микійчук.

Згідно з програмою семінару, учасники розглянуть важливі теоретичні питання, зокрема, фінансові і правові нюанси в роботі органів місцевого самоврядування, останні зміни в законодавстві, особливості секторальних реформ. Згодом слухачі “Школи самоврядування” читатимуть відповідний курс учням середніх та вищих навчальних закладів.

З 1 вересня у шкільній програмі для старшокласників з’явиться предмет “Громадянська освіта”. Це не лише основи суспільствознавства, правознавства, а й бачення свого місця у суспільстві, предмет про те, як стати справжнім активним громадянином.

“Поряд з реформою децентралізації йде освітня реформа, змін і новацій дуже багато. Основний меседж цих реформ — акивізувати громади, зокрема молодь. Ви йдете в Нову українську школу до дітей, з якими треба працювати по-новому. Якщо депутат прийде і почне читати дітям лекцію — це завідомо програшний варіант”, – звернулася до присутніх старший викладач кафедри педмайтерності ПОІППО Марина Єщенко. 

“Освіта дорослих — це не освіта дітей. Це буде не мозаїка лекторів, а цілісна концепція. Хочемо дати уявлення, що робити в школі, чого там очікувати, як зробити це взаємно корисним. Учасники семінару опановуватимуть майстерність публічного виступу, основи самопрезентації, виконуватимуть інтерактивні вправи, що стимулюють активність аудиторії — тренінги, ділові ігри тощо, які потім зможуть застосувати в роботі з підлітками”, – повідомила професор кафедри менеджменту освіти ПОІППО Тетяна Устименко.

На семінарі експерти та тренери також вчитимуть фінансовій грамотності, продуктивному діалогу, ефективній комунікації.