Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді з’явився п’ятий сонячний годинник

У Миргороді відбувся п’ятий Український ковальський фестиваль ножових майстрів, повідомляють у Миргородській міській раді.  Цього разу майже 40 ковалів зібралися, аби продовжити ідею їхнього наставника, засновника фестивалю, загиблого в АТО коваля з с. Трудолюб Петра Федоряки – створити у Миргороді алею сонячних годинників.

Ковальський патріотичний захід на честь загиблих на сході країни ковалів розпочався фестивальною ходою центром міста та вирував упродовж дня на набережній Хоролу у містечку майстрів під музику місцевих та спеціально запрошених артистів.

Фестиваль відбувався у зеленій зоні та дивував насиченою програмою: шабельним турніром, змаганням лучників, виготовленням мачети, показовими виступи федерації “Кендзюцу”, метанням ножів, дитячою кузнею, обрядом “кування весілля, майстер-класами з лиття бронзи та гончарювання, благодійним аукціоном, виступами творчих колективів міста та запрошених артистів.

За традицією, що склалася, майстри на ковальському фестивалі зібрали п’ятий сонячний годинник. Його основу підготували в кузні Петра, а окремі елементи доробили під час фестивалю, – розповів коваль з Трудолюба Роман Марюта.

“Дарувати часомір місту — це задум загиблого в АТО коваля із Трудолюба Петра Федоряки, який був засновником фестивалю. Чотири годинники вже встановлені і прикрашають територію міста”, – сказав співорганізатор і меценат фестивалю Дмитро Горячкін.

П’ятий кований часомір стане черговим подарунком ковалів Миргороду.