Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

У Кенії знайшли масове поховання віком п’ять тисяч років

Вчені виявили останки 580 осіб. Дослідники уточнили, що в могилі знайшли скелети чоловіків, жінок, людей похилого віку і дітей.

Міжнародна група археологів виявила в Кенії найдавніше масове поховання віком п’ять тисяч років. Поховання знаходиться під оточеною валунами платформою діаметром близько 30 метрів, повідомляє Кореспондент.
Вчені виявили останки 580 осіб. Дослідники уточнили, що в могилі знайшли скелети чоловіків, жінок, людей похилого віку і дітей.
Дослідники вважають, що поховання належить раннім африканським племенам скотарів. Люди поховані однаково, без будь-яких почестей. Імовірно, представники племені жили егалітарною громадою, без соціального розшарування. Вчені підкреслили, що це нетипово для поховань, так як часто племена дотримувалися поділу на класи.
“Цей пам’ятник змінює наші уявлення про монументальні споруди. Він демонструє відсутність зв’язку між монументальністю і зароджуваною ієрархією, змушуючи нас шукати інші наративи соціальних змін”, – уточнила археолог.
Всі люди поховані з особистими прикрасами. Дослідники виявили кам’яні підвіски, сережки та інші прикраси. Площа розкопаного кладовища становить 120 метрів. Некрополь складається з величезних кам’яних валунів і стовпів.