Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У День Незалежності у Полтаві поклали квіти до пам’ятника Мазепі і вшанували загиблих на сході (ФОТО)

Сьогодні, 24 серпня, в Україні відзначається День Незалежності України. Саме цього дня 27 років тому Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності України.

У Полтаві сьогодні урочистості розпочалися на Соборному майдані біля пам’ятника Івану Мазепі. Тут курсанти військового коледжу розгорнули державний прапор України, також на площі розставили інформаційні стенди про гетьмана Мазепу та фото Небесної сотні.

Представники обласної влади поклали квіти до пам’ятника гетьману України Івану Мазепі. Серед присутніх – голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, народний депутат України Юрій Бублик, Герої України Тетяна Корост та Іван Балюк, представники духовенства, директори Департаментів та управлінь, військові, родини загиблих, студентська молодь.

“Незалежність для мене це реалізація мрії і що українська мрія бути незалежними нарешті втілюється в реальність. Через кров, через втрати, через труднощі для людей, для країни, для армії. Це, напевно, той шлях, через який ми маємо пройти, вибороти незалежність. Не подаровану у 1991 році, а пролита потом і кров’ю на сході. Це розвиток, самостійність, соборність. Незалежна Україна, можливо, невигідна дуже багатьом, але для нас це той край, який ми любимо”, – зазначив на урочистостях Олександр Біленький.

Заходи з нагоди Дня Незалежності продовжились на Алеї Героїв центрального міського кладовища.

“Дуже символічно, що ми сьогодні вшановуємо наших полеглих героїв. Шкода, що їх немає серед нас. Але вони поміж нами своїм прикладом, духом і готовністю віддати все за свій народ. Коли ми святкуємо День Незалежності, то згадуємо тих героїв, які полягли багато років тому за Україну – це і герої Холодного Яру, бійці армії УНР, УПА, радянські воїни. І сьогодні є незалежна держава, ми розмовляємо українською мовою, офіційно наші захисники вітають один одного гаслом “Слава Україні! Героям Слава”. І це означає, що воїни, яких вже немає, віддали своє життя недаремно”, – розповів на початку Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Після чого відбувся молебень за полеглими і представники влади поклали квіти до могил бійців ООС.