Ви тут:
Суспільство Україна 

Технологія “нагрівання-не-горіння” не зменшує шкідливий вплив куріння, – Уляна Супрун

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун вважає технологію “heat-not-burn” або “нагрівання-не-горіння” маркетинговою розробкою виробників тютюнових виробів, яка могла б дозволити їм не зменшувати рівень продажів та прибутків.

Основна відмінність технології “нагрівання-не-горіння” у порівнянні зі звичайними цигарками у тому, що вона начебто лише нагріває тютюн, не спалюючи його. Через що багато людей вважають, що це нівелює негативний вплив куріння. Проте якісних незалежних досліджень, які б підтримували ці твердження, немає, вважає Уляна Супрун.

“Група швейцарських вчених провела незалежне дослідження з метою з’ясувати, чи справді технологія “нагрівання-не-горіння” настільки краща за цигарки, як її позиціонують. Вчені виявили, що відсутність горіння все одно не захищає від шкідливих сполук, які є у димі. Наприклад, різниця у вмісті деяких канцерогенів (таких як, формальдегід, акролеін) є співмірною. Ефекту нагрівання цілком достатньо для виділення шкідливих речовин, які труять організм людини так само, як це відбувається під час куріння звичайної сигарети”.