Ви тут:
Суспільство Україна 

Стратегічна мета перемовин з фінансовими партнерами – позбутися боргових кайданів, – Володимир Гройсман

Ключова мета всіх перемовин Уряду України з міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі Міжнародним валютним фондом, – зменшити боргове навантаження на бюджет і позбутися боргових кайданів, які наразі «коштують Україні» не менше 5 млрд дол. на рік.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

Він підтвердив, що одним з пунктів таких перемовин є питання ціни на газ для українських споживачів.

«Ви знаєте, що є вимога партнерів вирівняти ціну промислового газу і газу для населення. Це чутливе питання для українців і для мене. Дискусія важка. Вона йде з літа минулого року. Понад рік ми ситуацію утримували. Тепер будемо обговорювати питання з Місією МВФ, шукати компроміс, аби захистити громадян», – сказав Володимир Гройсман.

При цьому він наголосив, що знаходження такого компромісу дасть можливість продовжити співпрацю з усім фінансовим світом, а отже, вирішити питання боргового навантаження. Перед Україною відкриються можливості перезапозичень, зниження боргового навантаження в рамках реалізації Урядової стратегії управління держборгом.

«І моя стратегічна мета – закласти підвалини погашення боргу протягом наступного десятиліття. Ось завдання – вирватися з боргових кайданів. І ми можемо це зробити, економіка починає відновлюватися», – додав Прем’єр-міністр.