Ви тут:
Суспільство Україна Цікавинки 

Соціологи зафіксували надзвичайно високий рівень патріотизму в Україні

Вісімдесят два відсотки громадян України вважають себе патріотами своєї країни. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг“, повідомляє телеканал “Прямий“.

“У всіх макрорегіонах України загальна кількість патріотично настроєних громадян перевищує 75%: на Заході таких 85%, у Центрі – 84%, на Півдні – 79%, на Сході – 76%”, – зазначають соціологи.

Лише 13% заявили, що не вважають себе патріотами, ще 5% не змогли відповісти.

Також вказується, що за період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України. Якби такий вибір постав сьогодні, то незалежність підтримали б майже 80% (у 2012 році таких було 62%), і лише 13% не підтримали б.

Тих, хто має протилежну думку, найбільше у південно-східних областях (від 20 до 25%). Серед них більше людей старшого покоління, бідніших верств населення та осіб з нижчим рівнем освіти.

Також зросла кількість тих, хто ідентифікує себе громадянином України: з 57% у 2010 році до 66% у 2018 році.

На запитання “Хто я такий?” 19% опитаних ідентифікували себе як жителя свого регіону, міста, села, 13% просто назвали свою національність, 29% вказали, що вони “просто людина”.

Опитування шляхом особистого формалізованого інтерв’ю проходило 3-10 серпня. У ньому взяли участь 2000 респондентів від 18 років і старше.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.