Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Школа на Полтавщині незаконно здавала землю в оренду фермерові

Завдяки прокуратурі Полтавської області, державі повернули 5 га землі, яку заклад освіти, не маючи права розпоряджатися вказаною земельною ділянкою, безпідставно надав в оренду фермерському господарству.

У 2017 році між Василівською ЗОШ 1-3 ступенів Чутівського району та фермерським господарством укладено договір оренди земельної ділянки площею 5 га для вирощування сільськогосподарських культур. Про це повідомили у прокуратурі Полтавщини.

Втім, установлено, що вказаний договір не відповідає вимогам чинного законодавства. Так, орендовані землі знаходяться за межами населеного пункту, а тому розпоряджатися ними може лише Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області. 

Крім цього, навчальний заклад не мав правовстановлюючих документів на земельну ділянку, а отже взагалі не мав жодних законних підстав розпоряджатися вказаною землею.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду із позовною заявою визнати недійсним договір оренди земельної ділянки та повернути землі державі, яка судом задоволена у повному обсязі.

Не погоджуючись із вказаним рішенням суду, відповідач вніс апеляційну скаргу, в задоволенні якої судом відмовлено.

Таким чином, завдяки реагуванню прокуратури Полтавської області на порушення законодавства у сфері земельних відносин державі повернуто 5 га землі з незаконного користування.