Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Російські “боти” поширюють брехню про вакцинацію, – Уляна Супрун

Днями американські вчені опублікували дослідження, яке стало ще одним яскравим прикладом гібридної війни Росії та її наслідків для всього світу. У Twitter російські боти та тролі кілька років поспіль поширювали брехню про вакцини та роздмухували антивакцинаторські настрої у суспільстві.

Про написала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра МОЗ України Уляна Супрун.

Дослідники проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 та 2017 роками. Велика кількість з тих, де йшлося про вакцинацію, була написана з фейкових російських акаунтів (https://goo.gl/wYYaqp).

Це були твіти з нісенітницями про вакцинацію, як те, що вони викликають аутизм чи вбивають людей. Також були дописи й нібито на підтримку щеплень. В такий спосіб російські тролі розпалювали дискусії щодо вакцин, які могли заплутати мільйони людей та вплинути на їхнє рішення відмовитися від вакцинації, – йдеться у повідомленні Супрун.

Подивіться на ці страшні цифри – лише за 6 місяців 2018 року в Європі на кір захворіли 41 тисяча людей, 37 людей померли (https://goo.gl/XqUQwc). Одна з причин поширення хвороби – відмова від щеплень, викликана брудними дезінформаційними кампаніями.

В Україні російські боти, тролі та проросійські політики вже роками поширюють брехню про щеплення й займаються підривом вакцинації населення. Як наслідок – маємо недовіру до вакцин та спалахи хвороб.

Це важливий урок – завжди перевіряйте джерела інформації та ніколи не робіть висновки з повідомлень, які не підтверджені фактами! Особливо пильними потрібно бути усім, хто працює в медіа. Відтепер, коли будете бачити антивакцинаторські дезінформаційні спалахи, знайте, хто за цим стоїть. Цей приклад показує, що Росія не лише зброєю підриває фундамент цивілізації в світі. Вона також підриває довіру до доказової медицини. Вакцинація – це беззаперечний і безальтернативний засіб забезпечення безпеки людства, – нагадує Супрун.