Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

П’ятеро письменників стали новими членами українського ПЕН-клубу

До PEN Ukraine прийняли 8 нових членів, серед яких 5 письменників. Про це повідомляє прес-служба українського ПЕН-клубу.

Серед письменників, яких прийняли до клубу: Лариса  Денисенко (письменниця, правозахисниця, громадська діячка, телеведуча), Таня Малярчук (письмениця та есеїстка), Анастасія Левкова (письменниця, журналістка і культурна менеджерка), Оксана Луцишна (письменниця, перекладачка та літературознавиця) та Віталій Портников (публіцист, письменник і журналіст), пише Читомо.

Також до українського ПЕН-клубу прийняли: Олександа Бойченка (есеїст, перекладач, літературний критик), Віктора Морозова (перекладач і музикант) та Єлєну Марінічєву (російська журналістка, критикиня, одна з найактивніших перекладачок української літератури).

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу був формально заснований восени 1989 року у стінах Спілки письменників та під її патронатом, а навесні 1990-го був прийнятий до Міжнародного ПЕН. Реальне ж існування Українського ПЕН-клубу, тобто його активна діяльність, розпочалися з обранням у 2010 році нового керівництва, на чолі з Мирославом Мариновичем. Його головним керівним органом є загальні збори, оперативне керівництво здійснює Виконавча рада з восьми осіб, на чолі із президентом та двома віце-президентами.