Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини розпочала безапеляційну боротьбу із самовільним захопленням особливо цінних земель

Прокуратура Полтавської області розпочинає безапеляційну боротьбу із самовільним захопленням особливо цінних земель загальною площею понад 20 га, за вказаними фактами відкриті кримінальні провадження.

Встановили, що на території Решетилівського району на земельних ділянках, загальною площею більше 10 га, за відсутності правовстановлюючих документів, одним із сільськогосподарських товариств вирощуються сільськогосподарські культури, чим порушено вимоги Земельного Кодексу України та Закону України «Про охорону земель».

Вказані земельні ділянки державної форми власності відносяться до територій та об’єктів природно-заповідного фонду області, а саме ландшафтного заказника місцевого значення «Демидівський».

Кобеляцькою місцевою прокуратурою розпочато процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки) КК України. Досудове розслідування триває. Про це повідомили у прокуратурі Полтавської області.

Аналогічні порушення виявили на території Карлівського району поблизу села Федорівка. У межах прибережної захисної смуги річки Орчик на земельній ділянці площею 5 га, за відсутності правовстановлюючих документів, вирощувався соняшник. Кобеляцькою місцевою прокуратурою розпочато процесуальне керівництво у кримінальному провадженні  за фактом самовільного зайняття земельних ділянок в  межах прибережної захисної смуги.

На території Пригарівського старостинського округу Козельщинської об’єднаної територіальної громади невстановлені особи самовільно здійснили обробіток земельної ділянки орієнтовною площею близько 6 га, на березі водойми на відстані, яка не відповідає вимогам водоохоронного законодавства – ст. 88, 89 Водного кодексу України (ближче 25 метрів до водойми площею до 3 га). Наразі проводиться досудове розслідування за ч. 2 ст. 197-1 КК України.

Миргородською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами самовільного розорювання і засіювання земель культурами кукурудзи та сої у прибережній захисній зоні двох водоймищ, розташованих за межами села Сагайдак та села Лещани Шишацького району на території Сагайдацького старостинського округу Шишацької об’єднаної територіальної громади орієнтовною площею 2 га.

На даний час провели огляд даних земельних ділянок із залученням спеціаліста Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та геодезичної служби. Встановлюється розмір збитків та точний розмір самовільно захоплених земельних ділянок.

Прокуратура Полтавської області займає принципову позицію у сфері охорони земель.