Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Посол Литви в Україні помолився у Полтаві за воїнів, полеглих у битві на Ворсклі

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (УПЦ Київського Патріархату) у співслужінні духовенства собору звершив заупокійну літію за воїнами, полеглими в історичній битві з ординцями на Ворсклі 1399 року, та освятив пам’ятну дошку, присвячену тій доленосній події.

Це була одна з наймасовіших і найкривавіших битв епохи середньовіччя. Вона відбулася 619 років тому 12 серпня під проводом литовського князя Вітовта і завершилася поразкою – десятки тисяч воїнів Русі, Польщі, Литви, Волощини, Молдови, тевтонських лицарів полягли на берегах Ворскли, що залишило наші землі без захисту від нападу ординців.

Громадська організація «Добродії Полтавщини» планує незабаром своїм коштом встановити у Полтаві поблизу Свято-Успенського кафедрального собору пам’ятний знак на честь битви на Ворсклі, проте поки що виготовлена частина пам’ятного знака – дошка з написом, повідомили у прес-службі Полтавської єпархії УПЦ КП.

На службі у соборі були присутні почесний гість – Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні Марюс Януконіс та члени ГО «Добродії Полтавщини». Голова ГО «Добродії Полтавщини» Віталій Закладний та полтавський краєзнавець Віталій Григор’єв розповіли про історію та значення битви на Ворсклі для Київської Русі.

Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні Марюс Януконіс вручив “Добродіям Полтавщини” символічний меч князя Вітовта – меч миру.