Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавській судді заблокували участь у конкурсі до Антикорсуду

Вища рада правосуддя залишила без змін рішення 3-ї Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Октябрського районного суду Полтави Лариси Гольник.

До Гольник було застосовано дисциплінарне стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця  через порушення правил суддівської етики.

Зокрема, Дисциплінарна палата дослідила доводи автора дисциплінарної скарги голови Октябрського районного суду міста Полтави Струкова про порушення суддею Гольник вимог суддівської етики при здійсненні певних публікацій у соціальних мережах.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що “надання суддею Гольник Л.В. зневажливої оцінки своїм колегам-суддям, причому усьому колективу суддів Октябрського районного суду міста Полтави, що виразилося у порівнянні їх з вівцями, що в українському суспільстві традиційно сприймається як образа, явно вийшло за межі допустимого здійснення свободи слова і становить порушення норм суддівської етики. Такі дії були шкідливими для авторитету правосуддя, особливо зважаючи на те, що зневажливе порівняння було поширене у соціальних мережах“.

З огляду на викладене Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що відповідні дії судді Гольник Л.В. утворюють дисциплінарний проступок, передбачений пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (допущення суддею поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях … дотримання … норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, прояв неповаги до інших суддів).

Після появи тексту рішення Вищої ради правосуддя оскаржу його до Верховного Суду. Відмовлять там – до ЄСПЛ. Документи на конкурс до Антикорупційного суду подам попри все. Хай офіційно відмовлять в участі у зв’язку з притягненням мене до дисциплінарної відповідальності. Здаватися не збираюсь! Вони не змогли мене купити.  Вони не змогли мене залякати. І зупинити мене вони не зможуть

— зазначила Лариса Гольник у своєму коментарі.

Нагадаємо, наприкінці травня Вища рада правосуддя оголосила догану Ларисі Гольник за її допис bit.ly/2Kiwel7, де вона різко відреагувала на збори суддів її суду.