Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Після річної перерви до Полтави повертається Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно (ВІДЕО)

Упродовж двох днів, 8 і 9 вересня, у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка триватиме 8-й Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно «Полтава-Док».

Востаннє фестиваль відбувався у 2016 році. Через відсутність фінансування минулого року показу фільмів не було. Цьогоріч «Полтава-Док» підтримали Держкіно та Департамент культури і туризму Полтавської ОДА.

Директор фестивалю Олександр Калашник, порівнюючи показники попередніх фестивалів, говорить, що цьогорічний є найрейтинговішим.

«У нас буде найрейтинговіший показник по кількості учасників і фільмів. Учасників – 26, фільмів – 32. Стрічки різноманітні. Перший блок, який завжди відкриває фестиваль — «Людина та природа» – 11 фільмів, другий блок — «Мистецтво жити» — 21. На тематику «Людина і природа» важко робити фільми. Для режисури такого фільму потрібно мати неабиякий хист. Тому фільмів у другий блок маємо завжди більше»

Учасники, які підготували свої роботи, з різних міст України – Полтава, Житомир, Тячів, Дніпро, Луцьк, Кременчук, Одеса, Рівне, Світловодськ, Гадяч, Харків. Проте конкурентними можна вважати представників і їх роботи з Житомира, бо там готують спеціалістів.

«Житомир представив 7 робіт. Там знаходиться Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка, вони за фахом вчать і випускають режисерів, операторів. Тому з ними змагатись важко і добре. Важко, бо там є підготовка. А добре, тому що ті учасники фестивалю, які мають нижчий рівень робіт, підтягуються до них. Бачать як треба знімати, режисуру фільму. Будуть фільми аматорські, але є й такі стрічки, які ще не є професійними, але вже і не аматорські, тобто на дорозі до професійного кіно», – зазначив Олександр Калашник.

Цього року вперше за весь час фестивалю організують виїзд учасників у Потоки, Рунівщину та Гребінку.

«Ми відбираємо найкращі фільми, беремо з собою учасників фестивалю, можливо, призерів, будуть члени журі. Поїдемо у ці міста, щоб підняти кіно, екологію. Люди знімають весілля, різноманітні ролики. Але як це правильно робити не знають», – коментує директор фестивалю.

Серед усіх стрічок, представлених у програмі фестивалю, є два фільми, які йдуть поза конкурсом — про Скліфосовського «Подорож крізь час» та «Репетиція». Далі пропонуємо ознайомитись з програмою фестивалю.