Ви тут:
Освіта Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

Нова Українська Школа готується до навчального року

Вже з нового навчального року всі першокласники йтимуть в Нову українську школу (НУШ).

Першачки тепер будуть навчатися за якісними дидактичними матеріалами у оновлених класах з сучасними меблями. Найголовніше – ці діти здобуватимуть освіту за новим стандартом початкової школи і отримають якісно новий зміст освіти.

На те, щоб забезпечити такі умови цьогоріч держава виділила майже 1,4 мільярди гривень. З цих коштів 998,7 мільйонів гривень підуть на обладнання початкової школи, а 386 мільйонів гривень – на навчання вчителів початкової школи. Слід зауважити, що вперше за всю історію України на початкову освіту передбачено таку суму коштів.

Раніше, 4 квітня, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, відповідно до якої обласні державні адміністрації повинні розподілити субвенції між обласними, районними, місцевими бюджетами, а також бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Станом на 1 липня вже використано 98,7 млн грн коштів субвенції. З них 89,7 млн гривень витратили на закупівлю обладнання та засобів навчання для початкових класів та 9 млн гривень на підвищення кваліфікації педагогічних працівників. У всіх областях тривають тендерні процедури щодо закупівлі обладнання та засобів навчання для початкових класів.   

«Від того, як спрацюють місцеві органи освіти залежатиме чи школярі початкових класів розпочнуть навчальний рік за новими партами, чи будуть навчатися у старих умовах, що може негативно вплинути на загальний процес отримання знань. Тому на сьогодні місцеві влади мають докласти максимум зусиль, аби першого вересня першокласники прийшли в оновлені комфортні класи, як це і передбачає освітня реформа», – Експерт з освітньої реформи, експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead  Наталія Трамбовецька.

Експерт Наталія Трамбовецька пояснила, що процес проведення закупівель тривалий та не простий, тому є сподівання на оперативну роботу та компетентність місцевих органів влади у проведенні тендерів.

За матеріалами Центру «Ейдос»