Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Науковці розкрили небезпеку глибоких зморшок на лобі

Французькі дослідники встановили, що зморшки на лобі можуть свідчити про наявність серцево-судинних захворювань. Це доводять у експерименті вчені з Університетської лікарні Тулузи у Франції, повідомляє “24 канал“.

У дослідженні взяли учать понад 3 тисячі здорових людей, яким на початку дослідження було по 32, 42, 52 або 62 роки. Експеримент тривав 20 років.

За цей час добровольці отримували бали за рівень зморшок. До прикладу, 0 отримували ті, у яких не було зморшок, а 3 – ті, хто мав багато глибоких зморшків. За весь час дослідження померли понад 233 людини. Науковці встановили зв’язок між смертністю та кількістю зморшок.

Вчені довели, що власники найбільшої кількості зморшок, що не є типовими в їхньому віці, мали вищий ризик розвитку серцево-судинних хвороб. Зморшки пов’язують з атеросклерозом, що є чинником інфарктів та інших проблем з судинами та серцем.

Висновок науковців такий: люди з глибокими зморшками на лобі у 10 разів частіше помирали від серцево-судинних хвороб ніж ті, хто не мав зморшків.