Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває операція «Мак» (ФОТО)

Заходи проводять з метою виявлення та знищення нелегальних посівів маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.

За час проведення операції підрозділами поліції області здійснено 1153 перевірки сільськогосподарських підприємств та присадибних ділянок громадян, під час яких на присадибних ділянках виявили 79 фактів незаконних посівів.

Виявили та знищили 4109 кущів нарковмісних рослин, з яких маку – 1761 та конопель – 2348.

За всіма виявленими фактами незаконного посіву і вирощування снотворного маку чи конопель (77) розпочато кримінальні провадження.

Окрім цього, протягом проведення операції складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 106-1106-2 та 164 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Поліція Полтавщини попереджує, що у відповідності з чинним законодавством, вирощування заборонених нарковмісних рослин карається штрафом, арештом на півроку або ж обмеженням волі на строк до трьох років. А за повторний злочин – позбавлення волі строком від трьох до семи років.

Триває відпрацювання з травня по вересень.

Поліцейські постійно вживають заходів з протидії наркозлочинності, а у цей період особливу увагу приділяють виявленню та знищенню незаконних посівів маку і конопель.

Шановні громадяни!

Якщо ви володієте інформацією щодо фактів вирощування нарковмісних рослин, повідомляйте до чергових частин територіальних відділів та відділень поліції або 102.