Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Пригоди Суспільство 

Через спеку на Полтавщині побільшало пожеж та горять торф’яники

У зв’язку з сухою та спекотною погодою на Полтавщині збільшилась кількість пожеж на відкритих територіях, а також загорілися торф’яники.

22 серпня були виявлені кілька осередків загоряння поверхневих покладів торфу на відкритій болотистій місцевості поблизу с. Турбаї Глобинського району. Загальна площа загоряння – 10 га. Глибина залягання торфу – 20-30 см. Гасіння пожежі здійснює зведений загін ГУ ДСНС України у Полтавській області у складі 13 одиниць техніки та 25 чоловік особового складу. Станом на 20.00 27 серпня пожежа ліквідована на площі 9 га.

27 серпня поблизу с. Бондарі Кременчуцького району загорілась сухрослинність на площі 20 га. Ця пожежа стала причиною загоряння торф’яних масивів на загальній площі 15 га. Пожежу сухої рослинності ліквідовано того ж дня. Нині триває гасіння покладів торфу. До гасіння пожежі залучено 48 чоловік та 14 одиниць техніки, з них особового складу ГУ ДСНС України у Полтавській області – 40 чоловік та 9 одиниць техніки. Станом на 20.00 27
серпня пожежу ліквідовано на площі 1,5 га.

З початку року на відкритих територіях області сталося 354 пожежі та 2 торф’яні пожежі, повідомили в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

В більшості випадків причиною подібних пожеж стають саме люди. Це і необережно кинутий недопалок, і спалювання сухої трави чи сміття. Необережне поводження з вогнем призводить до пожежі, ліквідація якої вимагає значних фізичних і матеріальних затрат. Адже гасити торф’яні пожежі завжди складно. Поклади торфу можуть сягати значних глибин і горіти місяцями, випалюючи небезпечні порожнини у ґрунті, у які можна провалитися. Під час пожежі утворюється густий дим, від якого потерпають навколишні села.