Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині перевірятимуть перевізників внутрішньообласних маршрутів

У Полтавській ОДА підбили підсумки конкурсу з пасажирських перевезень. Визначили перевізників, з якими укладуть договір на 5 років.

Сьогодні провели засідання комітету з пасажирських перевезень. На якому розглянули перелік перевізників та доріг, які вони хочуть обслуговувати. Затвердили претендентів, які працюватимуть на дорогах 5 років.

Цьогоріч постановою Кабміну внесли зміни до порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів:

— Його провели згідно з новим порядком. Зміни відбулись в частині самого проведення відбору, що стосується персональної відповідальності й організації конкурсу. Також у частині нарахування балів за об’єктами. Держава закцентувала увагу на самих перевізників, безперервний досвід роботи протягом зазначеного періоду, — розповів начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Учасники засідання беруть участь в обговоренні, розгляді оцінки пропозицій за бальною системою та зіставленні конкурсних пропозицій перевізників-претендентів на внутрішньообласних автобусних маршрутах. І забезпечують прийняття рішення щодо результатів на таких маршрутах та подають організатору перевезень пропозицію щодо переможця. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

— Відбулись певні зміни, але процедура конвертів залишилась. У них зазначена інформація про перевізника, заповнена анкета. Цікаво, що майже на всі маршрути заявили по одному перевізнику. Проте у ході перевірки документів, виникли кілька зауважень. Вони стосуються їх оформлення. Тому кілька перевізників не допустили до конкурсу, — прокоментував інженер ТОВ «Полтаватранс» Сергій Бутко.

Один із основних критеріїв для відбору перевізників — наявність належної матеріально-технічної бази. Звертають увагу і на клас екологічності транспорту. Для цього перевізник має звернутися до заводу-виробника і надати комісії сертифікат про підтвердження класу екологічності. Проте є кілька перевізників, які використовують транспорт 1992-1993 років випуску. І сертифікатів вони не мають, бо завод-виробник фактично не існує.

До представника Укртрансбезпеки звернулися члени комісії щодо перевірки перевізників на матеріально-технічну базу. Але він відповів, що зараз є мораторій, і можна покладатися лише на звіт від самого перевізника. Проте це не проблема, оскільки їх перевірятимуть неодноразово:

— На території нашої області перевіряють перевізників на оформлення найманої праці, дотримання умов праці та відпочинку. Далі за результатами перевірки будемо розривати договори із тими, хто не дотримується законодавства. Тому прошу перевізників налагодити співпрацю із районними адміністраціями, ОТГ та обласною владою. І найголовніше — дотримуватись законодавства у сфері транспорту: медичний, технічний огляд, наявність документів. Бо ми плануємо і тотальну перевірку, — наголосив Сергій Марчишинець.    

Акцент зробили і на перевезенні пільгових категорій та роботі вагових комплексів. Транспортні засоби повинні бути пристосовані для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату. А також передбачати можливість встановлення зовнішніх звукових інформаторів номера і кінцевих зупинок маршруту, текстових та звукових систем у салоні для оголошення зупинок. Загальний перелік відповідних вимог встановлюється згідно з порядком визначення класу комфортності автобусів, сфери їх використання за видами сполучень та режимами руху, затвердженого Мінінфраструктури.

— Безпека, якість та ефективність роботи — основні критерії при виборі претендентів на внутрішньообласні маршрути Полтавщини. Відтепер на території нашої області працюють перевізники, з якими заключимо контракт на 5 років. Ми ретельно відібрали кандидатів, врахували відгуки та оцінили їхні можливості. Знаю, зараз всіх турбує питання якості пасажирських перевезень, і ми робимо все можливе для задоволення мешканців регіону даної послуги. Якщо ж виявимо значні недоліки у роботі перевізників, то будемо вживати відповідні заходи, в тому числі — розірвання договорів, — підсумував перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.