Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині можуть не відбутися вибори до об’єднаних громад

Близько сотні об’єднаних територіальних громад в Україні чекають на призначення перших місцевих виборів. Серед них – і Чорнухинська та Краснолуцька ОТГ у Полтавській області. Але вибори нині під загрозою.

Асоціація міст України занепокоєна ситуацією, спричиненою прийняттям Центральною виборчою комісією постанови від 9 серпня 2018 року № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя». Посилаючись на Рішення Конституційного Суду України від 26 квітня 2018 року щодо визнання неконституційним Закону України «Про всеукраїнський референдум», ЦВК припускає, що зазначене Рішення відновлює дію Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», що втратив чинність на підставі Закону України «Про всеукраїнський референдум» і що в такому разі рішення про об’єднання територіальних громад мають прийматися шляхом проведення місцевого референдуму. Фактично, таке рішення ЦВК блокує процес виборів до ОТГ. Повідомили в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Нині призначення перших та додаткових місцевих виборів очікують близько 100 об’єднаних територіальних громад, які пройшли всю процедуру об’єднання, передбачену спеціальним Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Він був прийнятий у 2015 році, і тому норми цього Закону, як спеціального, і як прийнятого Парламентом пізніше, мають пріоритет перед загальними нормами прийнятого у 1991 році Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», навіть якби зазначений закон відновив чинність.

У зв’язку з цим, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення  перших та додаткових місцевих виборів в ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій.

Тому АМУ звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.

Свою позицію висловив і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначивши, що прийняття ЦВК такого рішення унеможливлює проведення в жовтні виборів у новоутворених об’єднаних громадах, адже воно створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ. АМУ підтримує цю позицію і сподівається, що ЦВК збереться на засідання 17 серпня та призначить перші місцеві вибори в ОТГ на останню неділю жовтня.