Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

МОЗ звітує про обстеження жителів найвіддаленіших районів Полтавщини

Жителі найвіддаленіших районів Полтавщини можуть обстежитись поруч із домівкою завдяки пересувним діагностичним комплексам.

Сім автомобілів, оснащених найсучаснішою технікою для оперативної діагностики, закуплено у рамках спільного проекту МОЗ України та World Bank Ukraine Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей, повідомляє сайт МОЗу

Три «амбулаторії на колесах» минулого тижня здійснили перший виїзд за трьома маршрутами у Решетилівський район: перший маршрут – Крохмальці-Коржі-Прокопівка, другий – Березняки-Підок, третій – Славки. Пацієнтів обстежували і косультували медики з Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського й Решетилівського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Мешканці віддалених від районного центру сіл, де немає ФАПів та амбулаторій, змогли пройти обстеження на УЗД-апараті, виміряти артеріальний тиск, зробити електрокардіограму або здати аналізи.

 Бригади медичного персоналу складалися з фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського й Решетилівського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Усього протягом першого виїзду пройшли обстеження 79 мешканців шести сіл Решетилівського району. З них 69 – пройшли лабораторні обстеження. Знято 75 електрокардіограм.

«Робота пересувного діагностичного комплексу – це дуже гарна ідея. Ми заїхали в ті населені пункти у сільській місцевості, звідки населенню важко дістатися до лікаря або фельдшера. За результатами обстеження ми зможемо попрацювати з людьми індивідуально – порекомендувати режим харчування, призначити правильне лікування. Зібрана інформація дасть змогу розробити заходи для профілактики серцево-судинних захворювань”,  – зазначила заступниця головного лікаря Решетилівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Куцевол.

Ольга Куцевол підкреслює, що дуже важливо, що пересувний комплекс обладнано холодильником і центрифугою – це дає можливість якісно зібрати і доставити біоматеріал у належних умовах до лабораторії. Результати всіх обстежень (і лабораторні, і антропометричні заміри, і ЕКГ) отримає кожен сімейний лікар, з яким обстежені мешканці підписали декларації. Якщо він виявить якісь відхилення, то буде вести з пацієнтом індивідуальну роботу, вирішувати як лікувати і коригувати його спосіб життя.

За кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у центри первинної медико-санітарної допомоги Полтавщини також було закуплено 35 службових автомобілів. Крім того, область отримала діагностичний комплекс – 947 пристроїв для дистанційної передачі ЕКГ та 34 центральних станцій для отримання дистанційної передачі даних ЕКГ.  Тепер якісна та безкоштовна допомога стала ближче до жителів Полтавщини.

Згідно із даними Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, у структурі поширеності хвороб серед дорослих у Полтавській області, як і в цілому по Україні, переважають хвороби системи кровообігу, а найбільша частка серед них припадає на гіпертонічну хворобу — 48,1%, ще 31,1% – це ішемічна хвороба серця і 15,1% – цереброваскулярні хвороби. Саме тому фокус Полтавського субпроекту, який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», направлений на боротьбу із гіпертонією.