Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН та Національний музей “Меморіал жертв Голодомору” підписали меморандум про співпрацю

Вивчення, популяризація та впровадження в освітній процес шкіл широкого вивчення історії Голодомору 1932-1933 рр. – геноциду української нації – саме такою є мета співпраці між Міністерством освіти і науки України та Національним музеєм “Меморіал жертв Голодомору”. Відповідний Меморандум підписали Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та генеральний директор Нацмузею Олеся Стасюк, повідомляє прес-служба МОН.

“Дякую вам за плідну співпрацю, яку ми вже маємо. Я розумію, якою важкою та важливою є ваша робота, адже ви піднімаєте та розповідаєте про надскладні питання нашої історії. Для цього потрібно весь цей травматичний досвід пропустити через себе. І я зичу вам сил та натхнення робити цю працю й надалі”, – зазначила Лілія Гриневич.

Меморандум передбачає, що МОН та Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”:

а) спільно беруть участь у створенні науково-методичної бази для освітнього процесу середньої та вищої школи, залучаючи до цього можливості партнерських установ та організацій;

б) співпрацюють у напрямку залучення напрацювань Музею з тематики Голодомору 1932-1933 рр. – геноциду української нації, для використання всіма установами системи освіти, що підпорядковані Міністерству, в освітньо-виховному процесі закладів загальної середньої освіти України;

в) домовляються про партнерство у сфері підвищення предметної компетентності адміністрацій закладів загальної середньої освіти, з метою інформування їх про важливість і необхідність вивчення історії Голодомору в школі та дослідження цієї теми на регіональному рівні в позашкільний час.

“Для нас надзвичайно важливо налагодити позитивну партнерську співпрацю зі школами. Бо зараз ми спостерігаємо, що вчителі певною мірою бояться говорити на цю тему, вважають її надто травмуючою, хоча, безумовно, все залежить від підходів. Наш музей теж здається надто страшним місцем, хоча більшість жодного разу там не була. Ми маємо налагодити довіру та партнерство, щоб почати чесно та відкрито говорити на таку складну тему”, – розповіла Олеся Стасюк.