Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Головна причина виникнення лісових пожеж на Полтавщині – людський фактор, – Юрій Тараненко

Сьогодні під час апаратної наради обговорили ситуацію, що склалася в пожежонебезпечний період 2018 року в лісовому фонді області та завдання щодо попередження лісових пожеж на території області.

“З початку року на Полтавщині сталось 20 лісових пожеж. Причинами пожеж є людський фактор та погодні умови”, – повідомив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Найбільше пожеж сталось у Полтавському, Кременчуцькому, Новосанжарському районах.

Там де є незаконна вирубка, там й буде найбільша кількість пожеж. Давайте зробимо моніторинг роботи керівників у цих районах, адже там де приватні мисливські господарства пожеж не виникає. Тому що люди турбуються про фауну і флору свої територій. Після перевірки підведемо підсумок і зробимо висновки, адже ми повинні працювати на упередження”, – зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах області існує мережа пожежно-спостережних пунктів та 14 систем відеоспостереження, також проводиться наземне патрулювання лісів державною лісовою охороною і патрулювання лісів 8 постійно діючими рейдовими бригадами, а це понад 400 працівників лісової охорони.

“В підпорядкованих лісогосподарських підприємствах організовано роботу 8 спеціалізованих лісових пожежних станцій, у складі яких утримується 36 пожежних автомобілів, 4 пожежні модулі, 3 катери, трактори з пожежним обладнанням, пожежний інвентар. Для забезпечення потреб пожежогасіння в підпорядкованих лісових насадженнях облаштовано 43 майданчики для забору води”, – зазначив Юрій Тараненко.

Першочерговим завданням для лісівників Полтавщини є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж.