Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Хліб дорожчати буде. Але катастрофічної ситуації немає, – Сергій Фролов

За оперативними даними, на сьогодні в Полтавській області з минулорічним залишком є близько 700 тис. тонн продовольчого зерна. При цьому для забезпечення жителів області хлібобулочними виробами у резерві на території Полтавщини має бути близько 180 тис. тон. Тож дефіциту хліба на Полтавщині не очікують. Але, за прогнозами, його ціна у жовтні зросте на 5-7%.

Про це говорили сьогодні на нараді у Полтавській облдержадміністрації, на яку запросили представників хлібопекарських підприємств Полтавщини.

 

“Стабільно свій 1 млн пшениці, який ми щороку виробляємо, сьогодні теж маємо. Хоча цьогоріч значна частина пшениці внаслідок затяжних дощів втратила свою якість. І, якщо зазвичай ми мали близько 75-80% продовольчого зерна, то цього року даний показник склав 50%. Я не бачу катастрофічної ситуації. Продовольче зерно в області є. Але треба говорити відверто, що хліб буде дорожчати. Причиною цьому є не лише низька якість зібраного зерна, а й подорожчання їхших складових: газу, енергоносіїв, підняття заробітної плати”, – зауважив Сергій Фролов.

Він також додав, що деякі райони Полтавської області самостіно до 30% забезпечують себе хлібом. Зокрема, у Великобагачанському, Гадяцькому, Котелевському, Карлівському, Лохвицькому та Решетилівському районах є місцеві пекарні. Проте більшість районі живуть на підвозі хліба з великих хлібокомбінатів.

У свою чергу голова асоціації “Полтавахліб”, гендиректор ТДВ “Миргородський хлібзавод” Олександр Бзенко додав, що хлібопекарські підприємства Полтавщини налаштовані активно працювати. Тож без хліба ніхто в області не залишиться.

“У нашу асоціацію входять вісім хлібопекарських підприємств. Ми розуміємо, що треба виживати у даній ситуації. Тож працюємо, спілкуємося між собою, але розуміємо, що ми – конкуренти. Тому кожен один одному правди не скаже: скільки він насправді виробляє та на яку ціну налаштований. Але ми дружні. На ринку сьогодні ситуація щодня змінюється. Всередньому підприємства підняли ціну на хліб десь на 5%. Ми намагаємося з цінами дуже не гратися, бо конкуренція свою роботу робить. До того ж на таких перепадах цін виграє переважно торгівля: коли у них з’являється дешевший хліб, то продавці його вартість підкореговують, вирівнюють. Це дещо несправедливо щодо товаровиробника”, – сказав Олександр Бзенко та додав, що у жовтні після підняття ціни на газ, хліб теж може подорожчати на 5-7%.

До речі, станом на серпень, Полтавщини за ціною хліба вищого гатунку посідає сьоме місце у державі, а житньо-пшеничного — четверте. Тож порівняно з іншими областями України ціни на хліб у нас нижчі, ніж середні по Україні.