Ви тут:
Суспільство Україна 

Генпрокуратура надала чергові докази фінансування РФ бойовиків на Донеччині

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України, в ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами порушення з боку Збройних Сил Російської Федерації, а також підпорядкованих їм незаконних збройних формувань законів та звичаїв війни, вкотре процесуальним шляхом задокументовано фінансування Російською Федерацією незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.

Так, під час виконання одного із завдань на околицях населеного пункту Гранітне (Донецька область) військовослужбовцями Об’єднаних сил виявлено мінно-вибуховий пристрій, який був ідентифікований як неконтактний вибуховий пристрій НВП-П “Охота”.

Відповідно до тактико-технічних характеристик НВП-П “Охота” – являє собою комплект протипіхотних мін (5 шт), які приводяться в дію при реєстрації руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики. НВП має блок управління з елементами живлення, що дозволяє противнику використовувати міни не тільки дистанційно, а й в автономному режимі.

Окрім цього, під час виконання завдань військовослужбовцями Об’єднаних сил на околицях населеного пункту Павлопіль (Донецька область) виявлені мінно-вибухові пристрої ПМН-2.

Відповідно до тактико-технічних характеристик мінно-вибуховий пристрій ПМН-2 призначений для ураження живої сили, що в свою чергу створює небезпеку для життя і здоров’я цивільного населення Донецької області.

Разом з цим, за попередньою інформацією зазначені зразки мінно-вибухових пристроїв на озброєнні Збройних Сил України не перебувають і не використовуються.

В результаті проведених слідчих (розшукових) дій 22.08.2018 вказані зразки озброєння вилучені у ході огляду місця події та на теперішній час проводяться невідкладні слідчі дії.

З урахуванням місця виявлення зазначених зразків озброєння, їх використання на території Донецької області свідчить про військову агресію Збройних Сил Російської Федерації та підконтрольних їм незаконним збройним формуванням.