Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До Пирятина привезли легендарний прапор

18 серпня біля пам’ятника Тараса Шевченка жителі міста Пирятин зустрічали представників української діаспори з Австралії під акорди бандури, які линули від рученят Софійки Заїки. Учасники заходу оплесками вітали прапор України, який облетів весь світ. Свої підписи на ньому залишили англійці, американці, австрійці, італійці, німці та французи, повідомили у Пирятинській міській раді.

З аеропорту Бориспіль прапор прибув до Пирятина. єдиного міста в Україні (окрім столиці), де побував легендарний прапор.

Акцію ,,Об’єднані прапором“ започаткувала Асоціація українців в Ірландії. Мета – об’єднати всіх українців світу в одне єдине ціле, єдину націю. Прапор привезли голова Асоціації Микола Круцик та представники діаспори з Австралії та Криму. Окрім цього, гості привезли ще два прапори, з яких один прилетів разом з пані Стефанією із Австралії, а другий передали з Криму, підписаний кримськими татарами.

За проявлену волонтерську ініціативу та забезпечення Української армії необхідними матеріальними засобами для якісного виконання бойових завдань в зоні проведення АТО  командиром Пирятинського РВК Олександром Грицуном було вручено Подяку ,,Асоціації українців в Республіці Ірландії“, яку підписав начальник оперативної маневреної групи полковник О.Тимошенко (м. Краматорськ).

Крім того, під час зустрічі відбулася ще одна історична подія: було підписано договір про співпрацю між містом Пирятин і Асоціацією українців в Республіці Ірландії.

Для закордонних друзів та пирятинців  лунали пісні  фольклорного колективу Олександрівського сільського клубу ,,Пісенне джерело“.  Зразковий аматорський хореографічний колектив ,,Стиль” Пирятинської школи естетичного виховання виконали український народний танок ,,Весняний козачок“.

Наприкінці святкового заходу  учасники заходу зробили спільне фото. Далі на  представників української діаспори  чекали Панас Петрович та Людмила Добрийвечір біля знаменитої  вежі, де за сценарієм лубенського письменника-гумориста Петра Лубенського було знято відомий кінофільм ,,Королева бензоколонки“.