Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Браконьєри за два дні завдали збитків майже на 12 тис. грн, — Полтавський рибоохоронний патруль

Полтавський рибоохоронний патруль виявив 41 порушення правил рибальства за два дні. Порушники завдали збитків водним біоресурсам майже на 12 тис. грн.

Протягом 18 та 19 серпня рибоохоронний патруль Полтавщини задокументував 41 порушення природоохоронного законодавства. На порушників склали 12 адміністративних матеріалів за ч. 4 ст. 85 КУпАП та 26 адмінпротоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Тобто інспектори виявили 38 порушень правил рибальства, із яких 12 — грубих.

Крім того, виявили три сітки, в яких знаходилось 41 кг риби. Склали акти виявлення безхазяйного майна, а вилучену рибу здали до рибоприймального пункту.

— За два дні інспекторами накладено штрафів на суму 1 343 грн. При цьому збитки, завдані порушниками рибній галузі, склали 11 919 грн. У громадян вилучено 71 кг риби, 15 одиниць сітних матеріалів та один човен, — зазначила начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Для прикладу, під час рибоохоронного рейду на території Сулинської затоки, поблизу с. Святилівка Глобинського району інспектори патруля зафіксували три грубих порушення. Як наслідок, вилучили 14 кг риби та три ліскові сітки. Порушник наніс збитків водним біоресурсам на суму 1 721 грн.

Також 18 серпня спільно з працівниками Сектору водної поліції на території Сулинської затоки, неподалік с. Липове Глобинського району задокументовано факт браконьєрства. Порушник здійснював незаконний вилов водних біоресурсів трьома лісковими сітками на гумовому човні. Браконьєр виловив 27 кг риби, а саме: одного судака, два сазана, 15 лящів та 46 карасів сріблястих. Своїми діями завдав збитків водним біоресурсам у розмірі 8 002 грн.

По даному факту склали адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Це грубе порушення правил рибальства. Вирішується питання про внесення матеріалів до ЄРДР та подальшої передачі в слідчі органи для притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 249 ККУ — незаконне зайняття рибним промислом.