Ви тут:
Суспільство Україна 

Борги, запозичені з 2005 по 2013 рік, перетворилися на «фінансові кайдани», яких Уряд намагається позбутися, – Володимир Гройсман

Борги, взяті владою України в період з 2005 по 2013 рік, складають десятки мільярдів доларів і нині перетворилися на «фінансові кайдани», яких позбувається діючий Уряд.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи необхідність ухвалення Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки. Документ пройшов широке обговорення під час засідання Уряду України, повідомляє Урядовий портал.

«Україна запозичила великі кошти, і зараз вони стали «фінансовими кайданами». Проблему цього боргу потрібно вирішувати системно, – сказав Володимир Гройсман. – Сьогодні можемо усі сказати: за період з 2005-2013 роки в країні нічого системно не змінилося – не з’явилися масово ні нові дороги, ні лікарні, ні школи. У мене питання, де ці запозичення?»

Глава Уряду навів дані, за якими обсяг боргу за період 2005-2013 року зріс з 12,5 млрд дол. до понад 60 млрд дол. За словами Прем’єр-міністра, такий обсяг запозичень – дорівнює року-півтора життя країни.

«І це все лягає на плечі кожного громадянина та економіки, – наголосив Володимир Гройсман. – Взяті шалені запозичення, і я не знаю, куди вони пішли. За цей період жодна сфера не отримала жодного ані поштовху, ані проектів. Що було зроблено, чим ми можемо пишатися? Я не знаю. А люди все бачать. І їм треба говорити правду, а не замилювати очі», – додав Глава Уряду.

Перейти до вмісту