Ви тут:
Культура Суспільство 

Алексієвич, Жадан та інші відомі митці написали листи підтримки Сенцову

Міжнародний ПЕН ініціював приурочену до 100-го дня голодування Олега Сенцова всесвітню кампанію написання листів підтримки відомими культурними діячами.

Про це повідомляє “Читомо”.

Світлана Алексієвич, письменниця, лауреатка Нобелівської премії (Білорусь)

Дорогий Олеже,

пишу тобі сьогодні, сподіваючись, що ти якимось чином дістанеш цього листа. Хоча знаю, що ти не отримуєш своїх листів. Надто боляче думати, що ти так раптово і безпричинно втратив свою свободу, що тебе тримають так далеко від сім’ї і дітей, що навіть коли вони забрали у тебе все, немає можливості передати тобі хоча б наші слова підтримки.

Вони бояться наших слів; бояться усвідомити, що люди з усього світу підтримують тебе. Я пишу, сподіваючись, що одного дня ти будеш вільним і зможеш побачити, скільки людей було поруч відсампочатку. Що ми читаємо новини в пошуках твого імені, і боїмося найгіршого, але ніколи не втрачаємо надії.

Я хочу, аби ти побачив, як впливає твоя рішучість і жертовність на стількох людей з усього світу. Безглузда брехня і маневрування російської влади лиш підтверджують нашу рішучість. Намагаючись змусити тебе мовчати, своїми діями вони тільки підсилюють твій голос з-за грат. Знай, що люди у всьому світі називають твоє ім’я, засуджуючи дії російської влади і закликаючи до твоєї свободи.

Твоя сміливість сповнює нас мужності. Ти нам потрібен. Не здавайся.

Айан Ренкін, британський (шотландський) письменник

Усіма думками я тепер з Олегом Сенцовим, який ризикує своїм власним життям заради усіх політв’язнів. Ми повинні пам’ятати, що свобода слова – це невід’ємне право людини, яке необхідно захищати всіма можливими способами, докладаючи всіх зусиль. Хоч Олег перебуває в ув’язненні, його ідеї – на свободі, а його голос лине всіма континентами, підхоплений нами.

Сергій Жадан, український письменник, член Українського ПЕН

Дорогий Олеже,

останні сто днів твоє ім’я для нас усіх є паролем і символом. Паролем для упізнавання тих, хто далі готовий боротись за свою країну, хто не відмовляєть-ся від неї, хто не відділяє своє майбутнє від її майбутнього. І символом того, що наша спільна боротьба обов’язково дасть результат, що у нас усе вийде, що ми зможемо відстояти свої переконання й усі наші співвітчизники, всі біженці й переселенці, всі, хто вимушений був залишити свій дім – повернеться до своєї домівки, повернеться до своєї країни.

Ми тобі вдячні за те, що ти нагадуєш нам про самих себе, про необхідність бути собою, про неприйнятність зради й компромісу. Ти справді сьогодні робиш ба-гато для нашої країни, для всіх нас. Твій голос справді дуже важливий. І його справді чують. Не сумнівайся в цьому.

Нам він надзвичайно потрібен – цей твій голос. Потрібна твоя присутність в спільному просторі. Нам важливо, аби ви всі – всі, хто сьогодні перебуває в російських в’язницях – повернулися додому. Ви нам потрібні, ви потрібні нашій країні. Ми всі обов’язково побачимось в Україні.

Олег Сенцов голодує вже 101 день.