Ви тут:
Суспільство традиції 

2 серпня – святого пророка Іллі

2 серпня вшановують одного з найбільших пророків Старого Завіту, святого Іллю.

Його фольклорний образ часто згадується в численних народних звичаях та прикметах, які навіть забороняють купатися у водоймах після дня його пам’яті, хоча церковних приписів щодо цього немає.

Пророк Божий Ілля поклав життя на боротьбу з ідолопоклонством власного народу. Тому дуже символічно, що перший християнський храм давнього язичницького Києва був саме Іллінським, повідомляють на сайті Парафії святого пророка Іллі (УПЦ КП).

З малих літ він посвятив себе єдиному Богу, оселився в пустелі і проводив життя в строгому пості і молитві. Покликаний до служіння при цареві Ахаві, пророк Ілля став ревним захисником віри в Єдиного Бога. У той час ізраїльський народ забув про віру своїх праотців у Всевишнього, і поклонявся ідолам. Спостерігаючи духовну загибель свого народу, Ілля переконував царя навернутися, пророкував нещастя для людей, якщо вони не схаменуться. Коли цар не послухався слів пророка, настала трирічна посуха, яка спричинила голод у країні. бажаючи показати служителям ідолів силу Бога, він молитвою зумів викликати вогонь з неба, що спалив покладене на жертовнику і навіть висушив воду в рові. Так само згодом по його молитві небо відкрилось і була злива, яка наповнила висохлу землю.

Тож пророк Ілля дуже шанований в народі, бо вважається розпорядником дощу й посухи. Після свята Іллі починається озима сівба жита і пшениці. «На Іллі новий хліб на столі», – казали селяни.