Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

100 днів голодування Олега Сенцова: Україна закликає своїх партнерів посилити тиск на Росію

Сьогодні, 21 серпня, минає 100 днів, як голодує незаконно засуджений у Росії український кінорежисер Олег Сенцов. Він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, яких утримують у в’язницях РФ.

МЗС України звертається до міжнародних партнерів та організацій посилити тиск на Кремль заради звільнення Олега Сенцова та інших незаконно засуджених в Росії українців. Про це на своїй сторінці у Twitter написала речниця МЗС Мар’яна Беца.

“100 днів голодує Олег Сенцов. Страшна цифра. Людське життя – найвища цінність. Вимагаємо від РФ негайно звільнити Олега. Звертаємось до наших партнерів та міжнародних організацій посилити тиск на РФ задля #SaveOlegSentsov та звільнення українських політв’язнів в РФ”, – наголосила вона.

 

Нагадаємо, що від початку “Справи Сенцова” позиція України є незмінною: Сенцов є громадянином України, його затримання, суд і ув’язнення російською стороною за сфабрикованою справою є незаконними. Олег має бути звільненим і поверненим до України.

Міністерство закордонних справ України постійно звертається з цього приводу як до російських державних органів, так і до світової спільноти.

Тему українських в’язнів у Росії порушує Президент України Петро Порошенко у публічних виступах, під час міжнародних зустрічей і розмов із главами держав, у світових ЗМІ, а також у соціальних мережах. У травні 2018 Петро Порошенко звернувся до світової спільноти з проханням посилити тиск на РФ для звільнення політв’язнів.

Публічну підтримку Сенцова й інших українських політв’язнів у Росії висловлюють також українські державні діячі: прем’єр-міністр Володимир Гройсман, перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко, міністри, депутати, посли.

Резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів підтримав Європарламент.

За негайне звільнення українського кінорежисера виступає багато вітчизняних та іноземних діячів культури, політиків, громадських діячів.